Historie a současnost Staněk & Kovář v.o.s., Pila Jablůnka

21.07.2016 15:31

Pila Jablůnka patří k tradičním výrobcům a zpracovatelům řeziva na Valašsku s více než 20-ti letou historií. Firma Staněk & Kovář v.o.s., zakladatel a provozovatel Pily Jablůnka, vznikla v roce 1993. Společnost Staněk & Kovář v.o.s. již v počátku investovala do výstavby vlastního výrobního závodu o celkové výměře cca 4000m2. Výrobní program pak tvořila zejména výroba EUR palet, tepelně ošetřených palet, výroba přepravních rámů o celkovém počtu více než 120.000 ks ročně. Firma dodávala palety zejména do velkých výrobních závodů na území ČR a SR. Mezi spokojené zákazníky firmy se řadí i takové firmy jako pivovary Radegast, Hanácká Kyselka, Biocel Paskov, Kotouč Štramberk, Climax, Cetris a mnoho dalších včetně IPPC certifikátu.

Výrobní program firmy Staněk&Kovář v.o.s. je nyní realizován prostřednictvím profesionální techniky Wood-Mizer, Husqvarna, Jonsered. Nedílnou součástí je autodoprava vlastního materiálu vozidlem s hydraulickou rukou.

S ohledem na zkušenosti s výrobou kvalitního řeziva a narůstající poptávkou se firma Staněk & Kovář v.o.s. rozhodla rozšířit výrobní program o stavební řezivo. Díky stabilním zdrojům kvalitní kulatiny z Valašska, dodává Pila Jablůnka širokou škálu desek, hranolů, trámů, latí, fošen či jiných produktů nejen pro stavebnictví. Výroba materiálu pro střešní konstrukce a krovy, ale také dřevostavby je samozřejmostí. 

Řezivo pro naše zákazníky povrchově upravíme např. hoblováním případně opatříme impregnací proti dřevokazným škůdcům a plísním anebo ochranným nátěry dle požadavku zákazníka.