Stavební řezivo - desky, trámy, střešní latě, fošny, hranoly

Vyrábíme stavební řezivo nejvyšší kvality moderní pásovou pilou Wood-Mizer. Technologie řezání pásovou pilou Wood-Mizer, která je řízena počítačem s použitím pilového listu o šíři 1,07 mm. Tím je zaručeno přesné a čisté provedení řezu při dělení dřevěného materiálu s minimálním prožezem a přesností každého řezaného kusu. Použitím této moderní technologie vyrábíme stavební řezivo nejvyšší kvality a to v délkách až 12 metrů. Stavební řezivo vyrábíme z kvalitní smrkové kulatiny z lesů Valašska.

Pila Jablůnka vyrábí a dodává stavební řezivo;

Desky a prkna

Šířkově tříděná nebo netříděná dřevěná prkna a desky ze smrkové kulatiny v tloušťce 25mm jsou vhodná pro bednění střesních plášťů, šalování, dřevěné obklady apod. Prkna tlouštky 30 mm jsou pak používány například k záklopu podlahy dřevěnic apod. Na zakázku jsme schopni zhotovit prkna indiviuálních tloušťky. Standartní délka prken s ohledem na efektivnost přepravy a následné manipulace v délce 4 metry.

Střešní latě 

Nosným prvkem střešní krytiny jsou střešní latě a kontralatě. Nejčastěji používané rozměry latí je profil 6*4 cm. Dále vyrábíme střešní latě profilu 5*4 cm nebo 5*3 cm. Standartní délka latí s ohledem na manipulaci a efektivnost přepravy v délce 4 metry.  Střešní latě dodáváme čisté či impregnované. Impregnaci je možno zvolit v barvě zelené, hnědé nebo čiré. Vyrábíme střešní latě rozmítací pilou Wood-Mizer. Použitím této technologie garantujeme konstantní velikost profilu u každého kusu.

Fošny

Dřevěná fošna je stavební materiál, který se nejčastěji používá pro nosné konstrukce, pegoly, přístřešky. Běžně v šíři 150 - 300 mm.  Optimální délka fošny 4 - 5 metrů.

Hranoly a trámy

Hranoly a trámy jsou běžný stavební materiál používaný jako nosný prvek střešních konstrukcí pro dřevěné vazby (krovy, kleštiny, pozednice). Dřevěné trámy se také používájí pro výstavu přístřešků, dřevěných pergol, dřevěné terasy nebo dřevěné stropy apod.

Palubky

Dodáváme kvalitní pohledové palubky různých šířek, délek i profilů. Dováváme pouze kvalitní palubky s minimálním procentem odpadu.

Terasy, ploty

Pro výrobu a montáž venkovní terasy vyrábíme podkladové hranoly i podlahové fošny. Na montáž oplocení pak plotová prkna pro další zpracování. Materiál pro externí prvky řežeme z modřínu nebo borovice.

Poptáváte-li kvalitní stavební řezivo, neváhejte nás kontaktovat. Zpracujeme Vám individální nabídku. Zajistíme dopravu řeziva na Vaši stavbu.

Kontaktujte nás a vyzkoušejte naše služby i zkušenosti. Volíme individuální přístup přímo u Vás na stavbě a doporučíme pro Vás nejlepší řešení.  

obchod@pilajablunka.cz, +420 775 142 200, p. Valchář

31.5.2016

Fotogalerie: Stavební řezivo - desky, střešní latě, fošny, trámy, hranoly